Рекомендації для населення щодо профілактики теплових уражень


Рекомендації для населення щодо профілактики теплових уражень.
 1. Обмежити перебування на вулиці, знизити фізичні навантаження.
 2. При знаходженні в приміщенні необхідно забезпечити їх провітрювання – відкрити кватирки, вікна, по можливості додатково включити вентилятори або кондиціонери. Будьте уважні якщо вдома діти, для запобігання нещасних випадків відкривайте на верхнє провітрювання.
 3. При виході на вулицю рекомендується одягати легкий одяг з натуральних тканин світлої кольору, бажано щоб воріт одягу не був тугим, на вулиці обов’язково користуватися головним убором, сонце захисними окулярами, парасольками. Використовуйте крем з сонцезахисним фактором, це не данина моді, а необхідність.
 4. З метою профілактики зневоднення організму рекомендується вживати велику кількість рідини: чаю, мінеральної води, морсу, молочно-кислих напоїв, відварів із сухофруктів, вітамінізованих напоїв, уникаючи вживання газованих напоїв і рідин з підвищеним вмістом цукру, типу кока-коли, енергетичних і алкогольних напоїв, кави.
 5. Рекомендується вживання фруктів і овочів, ретельно вимитих перед вживанням водою гарантованої якості.
 6. Не перебувайте на сонці на голодний шлунок і відразу після їжі.
 7. Протягом дня рекомендується по можливості прийняти душ з прохолодною водою.
 8. Поїздки на особистому і громадському транспорті слід обмежити або планувати їх в ранковий або вечірній час, коли спека спадає.
 9. При відвідуванні магазинів, кінотеатрів та інших об’єктів, необхідно віддавати перевагу тим з них, де забезпечується кондиціювання повітря.
 10. Після перебування на сонці корисно викупатися, прийняти душ або зробити вологе обтирання.
Рекомендації для працюючих в умовах високої температури повітря.
 1. Для профілактики перегрівання організму (гіпертермії) необхідно організувати раціональний режим роботи. При температурі зовнішнього повітря 35-37 0С тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хв. з наступною тривалість відпочинку не менше 10-12 хвилин. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну не повинна перевищувати 4-5 годин, для осіб, що використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання і 1,5-2 години для осіб без спеціального одягу.
 2. Не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі, при температурі понад 37 0С, переносячи ці роботи на ранковий або вечірній час. Робота при температурі зовнішнього повітря більше 37 0С за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних).
 3. Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з щільних сортів тканини. Рекомендується допускати до такої роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.
 4. З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно організувати і дотримуватися питного режиму. Питна вода повинна бути в достатній кількості і в доступній близькості. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю – 12-15ºС.
Долучайтесь до офіційних спільнот закладу


Viber


Telegram


Facebook


Youtube