Пропонуємо вашій увазі ввідеоролик “Будь помітним у темряві.

Аби врятувати собі та своїй дитині життя треба не багато, – мати брелок-флікер, або світловідбиваючі елементи на одязі.

Бережіть себе!!

 

 

Світло, що рятує життя!

Одна з найпоширеніших причин ДТП в Україні – низька видимість пішоходів в темний час доби, особливо в осінньо-зимовий період. Дуже часто водії просто не мають змоги побачити пішоходів на достатній для успішного гальмування швидкості. Але вирішити цю проблему можна за допомогою світлоповертальних елементів.

Відомо, що їхнє використання дозволяє знизити травматизм та смертність на дорогах в 6-8 разів. Чому ж так відбувається? Цифри говорять самі за себе: під час руху автомобіля з увімкненим ближнім світлом фар водій може помітити пішохода на відстані 25-30 метрів. Але якщо людина носитиме світловідбивачі, то відстань її видимості збільшиться до 130-150 метрів! А з дальнім світлом фар водій бачитиме пішохода на відстані від 300 до 400 метрів.

Та для глибшого розуміння проблеми варто звернути увагу на  шлях, який мусить подолати водій перед повною зупинкою. Статистичні дані говорять самі за себе: гальмівний шлях автомобіля на швидкості 60 км/год на сухій дорозі становить приблизно 30 метрів. При цьому, пішохода в темному одязі водій побачить на відстані 20 метрів. А при швидкості 80 км/год машина проходить 22 метри за секунду. Значить, за 2 секунди він встигне пройти цілих 44 метри! А людину в одязі із світлоповертаючими елементами буде видно на відстані 130 метрів! Важливість носіння світловідбивачів стає ще більше очевидною із розумінням того, що на сьогодні більшість автомобілістів перевищує швидкість в стандартних 60 кілометрів за хвилину. Крім того, світлоповертальні елементи можуть зберегти життя не лише людини, адже вони можуть зробити помітнішим на дорозі домашніх улюбленців.

Дуже показовим є європейський досвід використання світлоповертальних елементів. Зокрема, в Норвегії використання світлоповертальних елементів дозволило скоротити травматизм серед пішоходів на 85%. А це, між іншим, більш ніж у 6.5 разів. Цікаво, що за останні кілька років в Фінляндії жоден нічний пішохід не загинув внаслідок наїзду. Саме тому в багатьох країнах (Фінляндії, Данії, Швеції, Естонії, Білорусі) на законодавчому рівні закріплено обов’язкове носіння одягу з елементами світловідбивачів.

Джерело інформації: http://dopomogadtp.com/ua/svitlo-shho-ryatuye-zhy-ttya

 

06.03.2018 р.

“Сердечно дякую всім за таку велику кількість дзвінків, листів та SMS-ок із привітаннями!

Я, як представниця жіноцтва Києва, сьогодні особливо щаслива і невимовно горда тим, що і моя щоденна праця маленьким струмочком вливається у великий потік добрих справ. Я тримаю в руках цю нагороду і згадую славетну дочку мого міста – Анну Ярославну, яка, за словами Дмитра Павличка, підписувалася за неосвічених французьких королів. Я прекрасно розумію, що ця відзнака є показником роботи мого рідного педагогічного колективу закладу загальної середньої освіти № 281, який повірив у мене.

Хочу подякувати членам комісії Святошинської районної державної адміністрації районного етапу міського конкурсу «Киянка року» за підтримку моєї кандидатури. Я не сподівалася на таку високу оцінку моєї праці.

Жінка в сучасній українській державі самовіддано працює в усіх галузях суспільної діяльності й разом із тим оберігає родинний затишок, виховує дітей, знаходить сили і час виглядати елегантно. Вона йде по життю впевнено і в усьому знаходить гармонію, красу й вічне джерело натхнення.

Це визнання для мене – головна кінопремія США «Оскар». Відчуваю себе піднесено.

І надалі буду вдосконалюватися, як педагог, керівник закладу загальної середньої освіти, працювати в напрямку розвитку інклюзивної освіти як державної програми.

Бажаю рідному місту та усім киянкам творчих злетів, невичерпної енергії, стабільного розвитку, домашнього затишку!!

                                                                                                                                               Директор ЗЗСО № 281 м. Києва

                                                                                                                                             Переможниця конкурсу «Киянка року-2017»

                                                                                                                                               Людмила Яківна Цимбал”

—————————————-

5.03.2018р.

Раді повідомити всім, що нашою ЗЗСО №281 м. Києва керує переможниця міської конкурсної програми «Киянка року» у номінації «За внесок жінки у розвиток освіти і духовності»!!

“5 березня в Колонній залі КМДА відбувся загальноміський захід, приурочений до Міжнародного жіночого дня, – нагородження переможниці конкурсу «Киянка року», що започаткований у 2006 році за ініціативи міських громадських організацій жінок. Ініціатором запровадження такого конкурсу та його організатором виступив Департамент соціальної політики спільно з Київським міським центром роботи з жінками. Його мета – сприяння підвищенню ролі жінок у суспільному та громадському житті міста.

Конкурсна програма «Киянка року» у 2018 році проводиться дванадцятий рік поспіль, протягом року проходить два етапи: відбір учасниць у районах і на міському рівні.

Переможницями програми стають киянки, які своєю діяльністю сприяють розвитку всіх сфер суспільного життя міста, є лідерами в різних галузях, впливають на громадське життя міста.

Цьогоріч у номінації «За внесок жінки у розвиток освіти і духовності» Святошинський район представляла директор ЗЗСО № 281 Цимбал Людмила Яківна. Ця дивовижна жінка у 2011 році, першою у Святошинському районі, об’єднавши навколо себе дружній колектив однодумців, залучивши батьківську громадськість, започаткувала інклюзивну освіту. На сьогодні в школі, яка за 10 років збільшила кількість учнів майже вдвічі, навчається 66 учнів у 7-ми спеціалізованих класах для дітей зі зниженим зором і 62 учня в 3-х інклюзивних класах, де навчаються діти зі зниженим зором, слухом, з вадами мовлення, з психічною затримкою розвитку, аутисти. Такі діти потребують спеціальних учбових програм, які розробляють педагоги цієї школи, у тому числі індивідуально для кожної дитини.

Та в очолюваному Людмилою Яківною закладі загальної середньої освіти переймаються не тільки навчальним процесом. Особливі діти, що навчаються в спец класах і класах з інклюзією, потребують підтримання та покращення стану здоров’я, тому в школі запроваджено систему лікувальних і реабілітаційних заходів для них. Для успішної соціалізації дітей з особливими освітніми потребами заклад співпрацює і з дошкільними закладами (СЗДО № 219, ЗДО № 469), звідки діти приходять до школи, та не полишає їх після отримання середньої освіти. ЗЗСО № 281 підтримує тісну співпрацю з вищими навчальними закладами, такими, наприклад, як Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Київський університет імені Бориса Грінченка, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Національний університет «Острозька Академія», Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Розвиває партнерські зв’язки і з громадськими організаціями з метою впровадження в навчальний процес новітніх технологій.

Саме тому на базі школи часто проводяться відповідні заходи (всеукраїнські круглі столи, семінари-практикуми, конференції тощо) для впровадження досвіду, популяризації інклюзивної освіти. Директор Цимбал Л. Я. радо ділиться набутим досвідом у сфері інклюзивної освіти, прийомами та методами організації роботи свого навчального закладу й переймає передовий досвід від своїх колег з усієї країни. Вона брала участь у розробці документів щодо вдосконалення законодавства з впровадження інклюзивної освіти в Україні, є членом наукової ради з випуску статей у збірниках Міністерства соціальної політики України та публікує наукові статті в інших різноманітних академічних збірниках.

Людмила Яківна організувала на високому професійному рівні не тільки навчальний та виховний процес, вона ініціювала розвиток у школі духовної освіти: започаткувала проведення занять з християнської етики в класах початкової школи. Сама вона є парафіянкою храму Живоносного Джерела Казанської ікони Божої Матері УПЦ КП, співпрацює зі священнослужителями церкви, Благочинним Голосіївського та Святошинського районів УПЦ КП щодо духовного розвитку та самовдосконалення підростаючого покоління. З цілковитою відданістю вона присвятила себе служінню ближнім, підтримці нужденних, вихованню дітей.

Розробляє та втілює в життя соціальні проекти, авторські сценарії духовного спрямування для дітей закладу, організовує майстер-класи та благодійні акції на підтримку малозабезпечених людей, проводить тренінгові програми для підлітків тощо.

Цимбал Л. Я. особистим прикладом виховує повагу до принципів загальнолюдської моралі, вона є взірцем сучасної жінки ХХІ століття. Миролюбність, ніжність, скромність, добродушність – ось чесноти, які вона сповідує та плекає у своєму серці.

Святошинська громада щиро вітає переможницю міської конкурсної програми «Киянка року» Цимбал Людмилу Яківну і бажає не зупинятись на досягнутому, допомагати дітям втілювати свої мрії в життя і бачити світ у всьому його розмаїтті.”

Джерело: http://svyat.kievcity.gov.ua