???? Оздоровлення та відпочинок для дітей пільгових категорій міста Києва у дитячому таборі «Сонячні Карпати»

????️ (Івано-Франківська область, с. Красноїлля).

???? відпочинок в Карпатах

???? неймовірні емоції

???? цікава програма та позитивна атмосфера

Заїзди:

1. 25.09.2023-15.10.2023

2. 12.11.2023-02.12.2023

Подробиці за телефоном 427-05-30 управління молоді та спорту Святошинської РДА

Світло, що рятує життя!

Одна з найпоширеніших причин ДТП в Україні – низька видимість пішоходів в темний час доби, особливо в осінньо-зимовий період. Дуже часто водії просто не мають змоги побачити пішоходів на достатній для успішного гальмування швидкості. Але вирішити цю проблему можна за допомогою світлоповертальних елементів.

Відомо, що їхнє використання дозволяє знизити травматизм та смертність на дорогах в 6-8 разів. Чому ж так відбувається? Цифри говорять самі за себе: під час руху автомобіля з увімкненим ближнім світлом фар водій може помітити пішохода на відстані 25-30 метрів. Але якщо людина носитиме світловідбивачі, то відстань її видимості збільшиться до 130-150 метрів! А з дальнім світлом фар водій бачитиме пішохода на відстані від 300 до 400 метрів.

Та для глибшого розуміння проблеми варто звернути увагу на  шлях, який мусить подолати водій перед повною зупинкою. Статистичні дані говорять самі за себе: гальмівний шлях автомобіля на швидкості 60 км/год на сухій дорозі становить приблизно 30 метрів. При цьому, пішохода в темному одязі водій побачить на відстані 20 метрів. А при швидкості 80 км/год машина проходить 22 метри за секунду. Значить, за 2 секунди він встигне пройти цілих 44 метри! А людину в одязі із світлоповертаючими елементами буде видно на відстані 130 метрів! Важливість носіння світловідбивачів стає ще більше очевидною із розумінням того, що на сьогодні більшість автомобілістів перевищує швидкість в стандартних 60 кілометрів за хвилину. Крім того, світлоповертальні елементи можуть зберегти життя не лише людини, адже вони можуть зробити помітнішим на дорозі домашніх улюбленців.

Дуже показовим є європейський досвід використання світлоповертальних елементів. Зокрема, в Норвегії використання світлоповертальних елементів дозволило скоротити травматизм серед пішоходів на 85%. А це, між іншим, більш ніж у 6.5 разів. Цікаво, що за останні кілька років в Фінляндії жоден нічний пішохід не загинув внаслідок наїзду. Саме тому в багатьох країнах (Фінляндії, Данії, Швеції, Естонії, Білорусі) на законодавчому рівні закріплено обов’язкове носіння одягу з елементами світловідбивачів.

Пропонуємо вашій увазі ввідеоролик “Будь помітним у темряві.

Аби врятувати собі та своїй дитині життя треба не багато, – мати брелок-флікер, або світловідбиваючі елементи на одязі.

Бережіть себе!!

Джерело інформації: http://dopomogadtp.com/ua/svitlo-shho-ryatuye-zhy-ttya

Долучайтесь до офіційних спільнот закладу


Facebook


Youtube